28 sierpnia 2016 Udostępnij

Jakie wady mają gotowe soki? Jakie soki są najlepsze dla dzieci?

Na sklepowych półkach jest mnóstwo gotowych soków, które kuszą kolorowymi opakowaniami. Wiele osób bardzo chętnie je kupuje ponieważ są przekonane, że kupują pełnowartościowe napoje, które dostarczą organizmowi niezbędnych mu składników odżywczych. Często jednak okazuje się, ze ze zdrowiem gotowe soki mają niewiele wspólnego. (http://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/)

Jakie pułapki czyhają na konsumentów?

Kiedy sięgamy po sok, który wyprodukował cieszący się renomą producent, jesteśmy przekonani, że użyto do jego produkcji wyłącznie świeżych, dojrzewających w południowym słońcu owoców. Ale jeśli przeczytamy skład, który większość producentów zamieszcza z boku opakowania bardzo małym druczkiem, to okaże się, że tylko kilkadziesiąt procent to sok. Pozostała część to syropy cukrowe, sztuczne zagęstniki i ulepszacze, które dla większości z nas są zupełnie nieznane. Do soków dodawany jest także kwas cytrynowy. Udowodniono, że opóźnia on rozwój dzieci i pogarsza pracę mózgu.

W każdym z tych soków znajdziemy także mnóstwo cukru. Uszkadza on nie tylko nasze uzębienie, ale powoduje także tycie.

Naturalne soki

Kiedy poznamy zagrożenia, które grożą nam po konsumpcji gotowych, niskiej jakości i tanich soków, z pewnością przekonamy się do zakupu wyciskarki do owoców.

Przygotowane w domu soki z pewnością będą o wiele zdrowsze. To od nas będzie zależeć, z jakich owoców lub warzyw je przygotujemy. Będziemy mieli stuprocentową pewność, że w soku nie znajdą się sztuczne zagęszczacze, a jedynym cukrem będzie ten naturalny, który znajduje się w owocach. Na pewno trochę czasu zajmie nam oduczenie się kupowania soków w kartonikach, ale warto się trochę pomęczyć. Zróbmy to chociażby z troski o swoje dzieci, którym z pewnością chcemy zapewnić zdrowy start w dorosłe życie.

Naturalne soki owocowe są prawdziwą bombą witaminową; doskonale więc uzupełniają prawidłowo skomponowane posiłki dla naszych maluchów. Dzieci uwielbiają słodki smak, dzięki temu, że świeżo wyciśnięte soku są słodkie możemy nawet największemu niejadkowi przemycić codzienną porcję owoców. Większość dzieci chętniej wypije szklankę soku niż zje jabłko, czy gruszkę.

Dzięki wyciskarce do owoców przygotujemy pyszne i zdrowe naturalne soki, którymi możemy urozmaicić dietę swoich dzieci.

Karol

Redakcja tsuru.pl