23 sierpnia 2016 Udostępnij

Jakie korzyści przyniesie nam picie świeżo wyciskanych soków? Część druga

Oszczędzamy energię

Zachodzące w ludzkim organizmie procesy wymagają różnych dawek energii. Do tych, które potrzebują jej najwięcej należy trawienie. To dlatego w chwili, kiedy zmienimy swoją dietę na bardziej racjonalną odczuwamy więcej energii i sił witalnych. Soki są zdecydowanie bardziej efektywne od najbardziej lekkostrawnych pokarmów. Do ich strawienia organizm zużywa jednie niewielką część z dziennie zużywanej energii.

Zastępujemy suplementy diety

Suplementy diety to jeden lub kilka składników odżywczych, które zawierają składniki pokarmowe tyle, że są one podawane w formie skoncentrowanej.(http://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/) Można więc powiedzieć, że soki to taki naturalny koncentrat. Nikt z nas nie jest w stanie w ciągu jednego dnia zjeść kilograma surowej marchewki, czy jabłek, aby dostarczyć organizmowi minerałów i witamin. Ale sok, który przygotujemy z takiej samej ilości produktów wypijemy bez żadnego problemu. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że sok jest produktem o wiele bardziej naturalnym niż zamknięte w kapsułkach witaminy i minerały. Co za tym idzie zawarte w sokach składniki odżywcze organizm przyswaja o niebo lepiej od naturalnych lub syntetycznych suplementów diety.

W sokach z wyciskarek znajdziemy komplet składników odżywczych, które zostały dobrane przez matkę naturę na zasadzie synergii.

Oznacza to, że każdy z tych składników wspiera się wzajemnie, dzięki czemu ich pozytywny wpływ na organizm jest jeszcze większy. Synergia wywraca matematykę do góry nogami, tutaj 1+1 nie równa się dwa, ale trzy. Śladem natury starają się podążać producenci suplementów diety oferując nam na przykład magnez z dodatkiem witaminy B6. Nawet jednak najlepsze suplementy nie są w stanie zastąpić nieprzetworzonych pokarmów pochodzenia naturalnego, które zostaną wzbogacone świeżo wyciśniętymi sokami owocowymi i warzywnymi. Nie mówiąc już o tym, że są one od nich o wiele tańsze.

W trosce o dzieci

Przekonanie dzieci do jedzenia owoców i warzyw to zadanie, które w wielu wypadkach przekracza siły rodziców. Bardzo pomocne okazują się w przypadku nawet największych niejadków świeżo wyciśnięte soki. Większość dzieci, które odwraca głowę na sam widok marchewki na talerzu z przyjemnością wypija szklankę soku. W ten sposób możemy dietę dzieci wzbogacić o niezbędne składniki pokarmowe bez większych protestów z ich strony.

Karol

Redakcja tsuru.pl