28 sierpnia 2016 Udostępnij

Jakie są korzyści z picia świeżo wyciskanych soków? Część pierwsza

Można wymienić całą listę powodów, dla których powinniśmy wszyscy pić świeżo wyciskane soki.

Pierwszy powód to to, że mogą one stanowić doskonałe uzupełnienie codziennej diety.

Służą one przede wszystkim jednemu celowi: poprawiają nasze zdrowie i samopoczucie. W odróżnieniu od soków oferowanych w sklepach zawierają mnóstwo składników mineralnych,witamin oraz innych niezbędnych składników pokarmowych – białek, węglowodanów, enzymów. (http://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/) Składniki te wzmacniają cały organizm, a w szczególności system immunologiczny.

Mimo tych zalet nie możemy się ograniczać jedynie do spożywania warzyw i owoców w postaci soków. Sok, nawet ten świeżo wyciśnięty, jest pozbawiony błonnika, który jest koniecznym składnikiem dobrze zbilansowanej diety. Bez niego układ pokarmowy nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Warto jednak włączyć świeżo wyciśnięte soki do swojej codziennej diety.

O to dlaczego warto to zrobić. Łatwiej je strawić

Wiele osób odżywia się w niewłaściwy sposób. Pojawiają się więc kłopoty trawienne. Oznacza to, że do organizmu trafia znacznie mniej składników odżywczych niż powinno. W procesie wyciskania soku wydobędziemy wszystkie niezbędne składniki pokarmowe, które ukryte są we włóknach błonnika. W ten sposób zyskamy pokarm, ze strawieniem, którego nasz układ pokarmowy poradzi sobie bez najmniejszych problemów. Składniki pokarmowe bardzo szybko i łatwo zostaną wchłonięte przez kosmki jelitowe, równie szybko dotrą one do komórek naszego organizmu, zostaną one bardzo szybko odżywione.

Błyskawiczny zastrzyk niezbędnych substancji odżywczych

Proces trawienia warzyw i owoców u zdrowych osób może zająć nawet kilkanaście godzin. Długość procesu trawienia zależy od tego, z czym zostały one połączone. Proces trawienia soków owocowych i warzywnych przebiega w sposób błyskawiczny. Nie ma szybszego sposobu dostarczenie organizmowi składników odżywczych, jak poprzez wypicie szklanki świeżo wyciśniętego soku. Zaletę tę podkreślają zwłaszcza te osoby, które wspierają proces leczenia różnych schorzeń sokoterapią.

Jako przykład takiej terapii można wskazać terapię autorstwa doktora Gersona. Polega ona na wypijaniu nawet kilkunastu szklanek dziennie świeżo wyciskanego soku. Terapia ta pomaga w wielu chorobach.

Robert

Redakcja tsuru.pl