28 sierpnia 2016 Udostępnij

Soki na odchudzanie? Tak, to możliwe.

Szczupła sylwetka, wytrenowane i sprawne ciało, to marzenie i cel wielu osób. Jest to ciągła praca nad aktywnością fizyczną oraz nad odpowiednią dietą, gdzie muszą się znaleźć wszystkie składniki odżywcze, ale nie mogą to być potrawy wysokokaloryczne. Nie można poprzestać tylko nad ćwiczeniami na siłowni aby pozbyć się niechcianych kilogramów, musimy także postarać się o wprowadzenie diety z pełną gamą witamin i minerałów.

Wszystko co będziemy przygotowywać w naszej kuchni, będzie odbijało się na naszym zdrowiu i samopoczuciu. Jeśli dana osoba jest na diecie, to oprócz ograniczenia kalorii, musi pamiętać o racjonalnym jadłospisie, ponieważ brak witamin i minerałów zakłóci pracę wszystkich procesów życiowych. Trzeba postawić na jakość posiłków, a nie na jego ilość, więc przyjrzyjmy się dobrze wszystkiemu co ląduje na naszym talerzu.(http://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/)

Budując muskulaturę trzeba wprowadzać odpowiednie produkty, których brak spowoduje osłabienie mięśni i brak wydajności na treningach siłowych. Powinno się pamiętać o produktach wysokobiałkowych, gdzie będą także zawarte węglowodany w prawidłowych proporcjach, a do tego witaminy i minerały. O ile białko i węglowodany łatwo wprowadzić do diety, to już ilość witamin i minerałów może znacznie spaść jeśli ograniczymy spożycie niektórych produktów.

Najlepiej do diety wprowadzić większą ilość warzyw i owoców, ale jak to zrobić by nie podjadać między posiłkami i zachować zdrową proporcję między kaloriami?

Wiele osób postawiło na naturalne, świeże soki, które z powodzeniem mogą zastąpić jeden posiłek, a do tego w szybki sposób dostarczają niezbędnych składników odżywczych, nie dodając zbędnych kalorii. Zdecydowanie łatwiej jest wypić sok w ciągu dnia, niż zjeść kilka kilogramów owoców czy warzyw, które dostarczą nam witamin. Do tego soki są łatwiejsze do strawienia, nie obciążają przewodu pokarmowego i są łatwo przyswajane przez organizm. Pijąc sok po treningu dostarczymy sobie energii i zregenerujemy siły, a oprócz tego urozmaicimy codzienną dietę.

Warzywa i owoce dostarczane w postaci soku, to błyskawiczna porcja enzymów, witamin i wielu innych składników które podnoszą naszą sprawność i wydolność. Jest to całkowicie naturalny sposób dbania o siebie poprzez usuwanie toksyn z organizmu, dostarczania budulca dla włosy, skóry i paznokci, oraz wielkiej porcji energii, którą można spożytkować na dodatkowy trening zbliżający nas do wymarzonej sylwetki.

Karol

Redakcja tsuru.pl