28 sierpnia 2016 Udostępnij

Świeży sok z wyciskarki – jakie owoce użyć?

Pyszny, świeżo wyciśnięty sok owocowy to jeden z ulubionych napojów wielu osób. Do przygotowania soków można użyć wielu rodzajów owoców i warzyw, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Mało kto potrafi się oprzeć ulubionemu smakowi i wspaniałemu aromatowi soku, jaki przygotujemy za pomocą wyciskarek. Poniżej opiszemy poszczególne grupy owoców i co uzyskamy pijąc świeży sok z nich.

Jabłka, to najbardziej popularny owoc w naszym kraju.

Mamy to szczęście, że mieszkamy w klimacie gdzie jabłka znakomicie owocują i są bardzo smaczne.Jabłka mamy do dyspozycji przez cały rok, do wyboru mamy wiele odmian, słodsze lub bardziej winne, w zależności od tego co kto preferuje. W jabłkach mamy bogactwo witamin z grupy B oraz wielu innych składników, które wpływają pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Pomagają utrzymać ładną sylwetkę oraz urodę, ponieważ regulują przemianę materii i pomagają usunąć toksyny z organizmu. Świeży sok jabłkowy jest dosyć mętny, ale jest to spowodowane dużą ilością miąższu jaki się w nim znajduje. (http://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/)

Owoce cytrusowe to druga grupa warta uwagi. Szczególnie zimą docenia się ich smak i aromat, gdy inne świeże owoce są już tylko w zasięgu marzeń.

W cytrusach mamy szereg witamin, a na szczególna uwagę zasługuje bogactwo witaminy C, co jest w naszej strefie klimatycznej prawdziwym darem w czasie miesięcy zimowych, gdzie jesteśmy narażeni na wszelkie przeziębienia. Świeży sok z cytrusów wzmacnia naszą odporność i buduje dodatkowe wsparcie przeciw chorobom. Taki sok jest łatwy w przygotowaniu, bardzo szybko się go uzyskuje, a jego zwolennicy twierdzą, że picie jednej szklanki dziennie, trzyma z daleka wszystkie choroby.

Owoce z krajów egzotycznych, takie jak banany, ananasy, papaja czy mango także należą do grupy mającej wielu zwolenników.

Świeży sok z owoców egzotycznych jest bardzo aromatyczny i smaczny, a do tego można go komponować z innymi owocami. Można uzyskać wiele ciekawych połączeń smakowych jeśli zmieszamy owoce egzotyczne z owocami np. sezonowymi lub cytrusowymi, co wykorzystuje bardzo dużo osób zakochanych w świeżych sokach.

Weronika

Redakcja tsuru.pl